Refluks        www.DoZdrowia.com - portal medyczny

Badania przy diagnozie refluksu żołądka

Badanie lekarskie są początkiem leczenia refluksu. Trzeba je zrobić, aby zdiagnozować właściwie swoją chorobę i móc ją leczyć. Badanie przy chorobie refluksowej przełyku są ważne, ponieważ często zdarza się tak, źe objawy refluksu mogą być bardzo podobne, zbliżone do innych chorób.

Gastrofiberoskopia

Badanie polega na wprowadzeniu do żołądka giętkiego fiberoskopu, który jest wyposażony w kamerkę i światło. Dzięki temu lekarz może obejrzeć nieprawidłowości powstałe w błonie śluzowej przewodu pokarmowego oraz pobrać wycinki tkanek konieczne do badania histopatologicznego. Gastrofiberoskopia ułatwia również rozpoznać zapalenie przełyku jako następstwo refluksu żołądkowego.Nie jest to niestety przyjemne badanie i nie można jakiś czas przed tym jeść jednak bardzo pomaga we właściwym rozpoznaniu choroby refluksowej.Objawy refluksu żołądka są różne i czasem mylone z innymi chorobami dlatego trzeba wykonać to badanie, aby otrzymać od lekarza właściwą diagnozę i podjąć leczenie

RADIOLOGIA

Badanie radiologiczne jest to jedno z badań, które wykonuje się przy chorobie refluksowej przełyku. Jest to badanie rozpoczyna się od podania pacjentowi papki z barytem umożliwiającej kontrast przewodu pokarmowego. Lekarz radiolog obserwuje na monitorze jak papka dostaje się przez przełyk do naszego żołądka. Dzięki temu lekarz ma możliwość zaobserwować jak przełykamy i jak wygląda stan naszego przełyku. Dzięki radilogii mamy możliwość potwierdzenia, że towarzyszące nam objawy są wynikiem choroby refluksowej bo czasem refluks daje podobne objawy jak inne choroby. Badanie to umożliwia odpowiednią diagnozę refluksu.

PRÓBA Z INHIBITOREM POMPY PROTONOWEJ

Jest to jeden z etapów leczenie choroby refluksowej przełyku.Polega on na podawaniu pacjentowi dużych dawek leków inhibitorów pompy protonowej i obserwacji reakcji organizmu na pacjenta oraz przebieg jego choroby. Jest to test prosty, mało kosztuje, nie ma dużej ingerencji w organizm pacjenta. Inhibitor pompy protnowej to jeden ze sposobów działanie jaki może podjąć lekarz w diagnozie refluksu żołądka.

Jeżeli po masz zdiagnozowaną chorobę refluksową przełyku podejmij jak najszybciej odpowiednie leczenie refluksu, aby nie wywołał on więcej negatywnych skutków dla Twojego organizmu oprócz dyskomfortu wywołanego pieczeniem w przełyku. Nie leczony refluks może spowodować w zaawansowanej postaci problemy z przełykaniem, nadżerki a nawet chorobą nowotworową przełyku. Jak można dobrze zdiagnozować chorobę refluksową przełyku przeczytaj w poradniku przeczytaj w oradniku
Na tej stronie znajdziesz:
  1. Refluks - Strona główna
  2. Dieta przy refluksie żołądka
  3. Badania
  4. Objawy
  5. Leczenie
  6. Refluks u dzieci
  7. Refluks zółciowy
  8. Przyczyny refluksu
  9. Przełyk Barretta
Leki:Informacje tu przedstawione maja jedynie charakter edukacyjny, i nie są poradą lekarską. Informacje tu podane stosujesz na własną odpowiedzialność. Jeżeli masz problemy, lepiej jednak idź do lekarza.