Refluks        www.DoZdrowia.com - portal medyczny

Manti

Manti są to tabletki stosowane przy takich dolegliwościach jak zgaga, nadkwaśność, bóle żołądka czy wzdęcia..Przy tych dolegliwościach należy zwrócić uwag na odpowiednią dietę, zmianę trybu życia oraz brać leki, które zobojętniają kwasy a w wyniku tego chronią nasz żołądek. Manti można zażywać przy refluksie żołądkowo-przełykowym jak również przy chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, nieżycie żołądka.

Skład manti

Jedna tabletka manti zawiera wodorotlenek glinu 200 mg. wodorotlenek magnezu 200 mg.,symetykon 25 mg oraz substancje pomocnicze takie jak stearynian magnezu, kwas stearydowy, barwnik niebieski, barwnik żółty, aromat miętowy kroskomelaze sodową, sorbitol, maltodekstryna.

Działanie

Jest to środek, który ma za zadanie zobojętniać kwas żołądkowy przy pomocy zawartego w nim wodorotlenku glinu i magnezu. Środek stosuje się, aby kwas solny nie uszkodził błony śluzowej żołądka. Środek łagodzi dolegliwości związane z chorobą wrzodową żołądka czy dwunastnicy, zapaleniem błony śluzowej żołądka.

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie poleci innego stosowania należy powoli ssać jedną do trzech tabletek między posiłkami, przed snem i w trakcie wystąpienia dolegliwości związanych z przełykiem i żołądkiem. Leku manti nie powinno się połykać w całości. Nie wolno stosować większej dawki niż dwanaście tabletek na dobę. Maksymalnej dawki tabletek nie można stosować przez dłuższy czas niż dwa tygodnie.

Przeciwskazania do stosowania manti

Nie powinno się zażywać manti jeżeli występuje u człowieka nadwrażliwość na jakąkolwiek substancje zawartą w tabletkach, w czasie ciąży oraz przy ciężkiej niewydolności nerek -zwłaszcza tej leczonej dializami. Manti zazwyczaj jest dość dobrze przyjmowany przez organizm jednak może powodować biegunkę, zaparcia, wzdęcia, nadmierne oddawanie gazów, demencje i encefalopatie. Jeżeli kobieta w ciąży ma duże kłopoty ze zgagą i chce koniecznie zażywać manti powinna to koniecznie skonsultować z lekarzem, aby nie zaszkodzić zdrowiu swojemu i dziecka.Na tej stronie znajdziesz:
  1. Refluks - Strona główna
  2. Dieta przy refluksie żołądka
  3. Badania
  4. Objawy
  5. Leczenie
  6. Refluks u dzieci
  7. Refluks zółciowy
  8. Przyczyny refluksu
  9. Przełyk Barretta
Leki:Informacje tu przedstawione maja jedynie charakter edukacyjny, i nie są poradą lekarską. Informacje tu podane stosujesz na własną odpowiedzialność. Jeżeli masz problemy, lepiej jednak idź do lekarza.