Refluks        www.DoZdrowia.com - portal medyczny

Rennie

Popularny środek na zgagę. Ma bardzo prosty skład węglan wapnie i węglan magnezu. Te substancje działają miejscowo w żołądku. Zmienia nadmiar kwasu w żołądku w wodę oraz inne substancje. Lek stosuje się w leczeniu objawowym dolegliwości, które są związane z nadkwaśnością soku żołądkowego nie tylko przy refluksie. Można stosować te tabletki w takich stanach jak nadkwaśność soku żołądkowego, niestrawność, wzdęcia, nudności, uczucie pełności lub ciężkości w nadbrzuszu. Lek można stosować w ciąży jednak należy skonsultować to z lekarzem.

Obecnie są dostępne na rynku dwa rodzaje produktów rennie antacidum i rennie fruit.

Jak stosować rennie

Jest to środek doustny. Dzieci powyżej dwunastego roku życia oraz dorośli mogą ssać lub rozgryźć.

Należy zażywać 1 do dwóch tabletek po posiłku albo przed spaniem. Jeżeli wystąpiła zgaga albo ból związany z nadkwaśnością żołądka można zażywać jedną do dwóch tabletek pomiędzy przyjętymi porami. Korzystnie jest zachować odstęp między zażywaniem innych leków około jednej do dwóch godzin. W przypadku kiedy stosujemy środek dłuższy czas a objawy nie ustępują należy się skonsultować z lekarzem. Leku nie należy stosować po upływie terminu ważności. Lek należy przechowywać w miejscu nie dostępnym dla dzieci. Dzieci do dwunastego roku życia nie mogą go stosować.rifaksyminę difynoksylad

Skutki uboczne rennie

Jeżeli zażyjemy większą ilość leku może mieć działanie przeczyszczające. Jeżeli stosujemy preparat zgodnie z zaleceniami lekarza nie wpływa on na sprawność psychomotoryczną, zdolność do prowadzenia samochodu i obsługi maszyn. Nie powinno się stosować leku przy nadwrażliwości na niektóre składniki preparatu, zaburzeniach czynności nerek, wysokim poziomie wapnia we krwi, chorych nerkach, oraz nieustabilizowanej cukrzycy. Jednak tabletka rennie ma około 0,5 grama cukru. Jeżeli przyjmujesz antybiotyki należące do tetracyklin takie jak Doxycyclinum, Tetracyclinum) oraz fluorochinolony (np. Ciprobay, Tarivid). Rennie może spowodować, że będą się gorzej wchłaniać. Jeżeli podejrzewasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią musisz poradzić się lekarza zanim zastosujesz ten środek.Na tej stronie znajdziesz:
  1. Refluks - Strona główna
  2. Dieta przy refluksie żołądka
  3. Badania
  4. Objawy
  5. Leczenie
  6. Refluks u dzieci
  7. Refluks zółciowy
  8. Przyczyny refluksu
  9. Przełyk Barretta
Leki:Informacje tu przedstawione maja jedynie charakter edukacyjny, i nie są poradą lekarską. Informacje tu podane stosujesz na własną odpowiedzialność. Jeżeli masz problemy, lepiej jednak idź do lekarza.