Refluks        www.DoZdrowia.com - portal medyczny

Refluks leczenie

Sposoby na leczenie refluksy są różne. Jeżeli chcesz wyleczyć refluks najpierw musisz zacząć od modyfikacji swojego stylu życia. Najpierw zacznij jeść mniej i częściej do pięciu posiłków dziennie. Zadbaj o to, żeby ostatni posiłek był nie później niż trzy godziny przed snem jeżeli nie chcesz mieć rano problemów ze zgagą. Leczenie refluksu najczęściej zaczyna się od podania leków, które w dużym stopniu zmniejszają wydzielanie się kwasu żołądkowego nazywamy je inhibitorami pompy protonowej. Te leki zażywa się raz na dobę na czczo w standardowych dawkach 20 mg omeprazolu, 30 mg lanzoprazolu, 40 mg pantoprazolu lub 40 mg esomeprazolu. Taką kurację stosuje się zazwyczaj dwa do czterech tygodni. Jeżeli nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów lekarz może podwoić dawkę lub przepisać receptory histaminowe H2 na przykład ranitydynę przez spaniem. Przy leczeniu farmakologicznym refluksu można zastosować takie leki jak Omeprazol, Lanzoprazol, Pantoprazol. Runitydyna, Esomeprazol.

Leczenie refluksu

Leczenie refluksu może być również chirurgiczne. Stosuje się go wtedy gdy nie przynosi rezultatów leczenie refluksu farmakologiczne. Niestety pięćdziesiąt procent pacjentów mimo interwencji chirurgicznej po jakimś czasie również potrzebuje leczenia farmakologicznego. Zdarza się często, że refluks występuje u kobiet w ciąży. Wtedy stosuje się raczej leczenie niefarmakologiczne polegające na modyfikacji stylu życia oraz odpowiedniej diecie. Jeżeli jest konieczność podania leków stosuje się je jak najkrócej i w jak najmniejszej dawce. Najczęściej podaje się leki zobojętniające, które nie wchłaniają się do krwiobiegu z przewodu pokarmowego. Jeżeli nadal te leki nie są skuteczne można bardzo ostrożnie stosować preparaty renitydyny. Leczenie refluksu to głównie minimalizacja dolegliwości związanych z refluksem jak również zapobieganie jego negatywnym konsekwencjom. Należy jednak mieć świadomość, że nie da się refluksu wyleczyć szybko, potrzeba do tego czasu i cierpliwości.

Leczenie operacyjne refluksu

W cięższych przypadkach refluksu żołądkowo przełykowego może być konieczne leczenie operacyjne choroby refluksowej przełyku. Jeżeli chcesz jej uniknąć zapoznaj się z poradami na temat leczenia refluksu, które znajdziesz w tym poradniku.

Poniższy film pokazuje jak wygląda taka operacja
Na tej stronie znajdziesz:
  1. Refluks - Strona główna
  2. Dieta przy refluksie żołądka
  3. Badania
  4. Objawy
  5. Leczenie
  6. Refluks u dzieci
  7. Refluks zółciowy
  8. Przyczyny refluksu
  9. Przełyk Barretta
Leki:Informacje tu przedstawione maja jedynie charakter edukacyjny, i nie są poradą lekarską. Informacje tu podane stosujesz na własną odpowiedzialność. Jeżeli masz problemy, lepiej jednak idź do lekarza.